Wykładowca uniwersytecki? No, prawie…

Nowa rola, nowe zadania, nowe wyzwania… Kilka dni temu przyszło mi się zmierzyć z całkiem niecodzienną jak dla mnie sytuacją – ze swoim wykładem pojawiłem się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na zaproszenie Instytutu Dziennikarstwa i Informacji spotkałem się ze studentami oraz…z prawie setką „ludzi z zewnątrz”, którzy, znajdując informację o moim wykładzie w internecie, na FB czy w mediach – postanowili poświęcić godzinę na wysłuchanie tego, co mam do powiedzenia. Nie ukrywam, ze około 250 osób na Sali było dla mnie zaskoczeniem! – ale bardzo miłym.

Opowiadałem o tym, na czym znam się chyba dość dobrze – czyli o motywacji i umiejętności radzenia sobie z różnymi przeszkodami i trudnościami, które stawia przed nami los. Podsumowując moją cała karierę sportową i te ponda dwie dekady dorosłego, samodzielnego życia zwróciłem uwagę młodych ludzi także na to, jak bardzo ważne jest umiejętne podejmowanie właściwych decyzji i jak wielkie znaczenie w życiu ma pewien rodzaj pokory, pozwalający nam na słuchanie rad i wskazówek starszych, mądrzejszych od nas osób nawet wtedy, gdy początkowo jest nam z nimi nie do końca wygodnie. Ważne jest także odnalezienie swojej własnej drogi, własnego powołania i robienie tego, w czym możemy być najlepsi i co sprawia nam radość.  To niekoniecznie zawsze muszą być jakieś spektakularne rzeczy i czyny – możemy przecież być zrealizowani zawodowo i bardzo szczęśliwi odnajdując swoją ścieżkę w każdym, dowolnym obszarze i przy wykorzystaniu odpowiednich umiejętności, które są nam dane.

Z sali padło wiele pytań – o bliskich, o wsparcie w trudnych momentach, o siłę woli oraz o… moje relacje z dziennikarzami  ( no cóż – wśród słuchaczy byli głownie przyszli dziennikarze…). To ważne, aby przyszli adepci sztuki dziennikarskiej mieli świadomość tego, jaką wagę mają i będą mieć kiedyś ich słowa-  i jak mocno będą wpływać na postrzeganie rzeczywistości i kreowanie pewnych zjawisk i trendów wśród swoich odbiorców.

Kilka zdjęć z wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem: http://idi.ujk.edu.pl/karol-bielecki-w-roli-wykladowcy/

A moja krótka wypowiedź dla Studenckiego Radia FRASZKA – jest tutaj:

https://fraszka.ujk.edu.pl/jak-podejmowac-dobre-decyzje-w-trudnych-momentach-karol-bielecki-na-ujk/?fbclid=IwAR2Zj9pNNzxUoRLFEc0tUcau0MRwQAM2pCT6jh1M19tmAqiGvYsTwvvFScs

Kontakt

Napisz do nas, który z tematów wykładów Cię interesuje, podaj miejsce i optymalny dla Ciebie termin – skontaktujemy się na pewno.
Chcesz, aby spotkanie z Karolem Bieleckim dotyczyło innego obszaru, wyjątkowo interesującego i potrzebnego Tobie bądź Twojej firmie ? Daj nam znać, a zobaczymy, co będziemy mogli dla Ciebie zrobić!

W sprawie wykładów

wyklady@karolbielecki.pl
mobile: +48 537 563 982 mobile: +48 883 588 678

Dla mediów

PR
pr@karolbielecki.pl
mobile: +48 537 563 982

Copyright 2018 © Karol Bielecki | Designed by Designum